Polski Sherlybox najlepszą innowacją 2016?

Xberts.com – globalna platforma z San Francisco na rzecz promowania innowacji ogłosił konkurs na najlepszą innowację nadchodzące w 2016 r. W gronie nominowanych rozwiązań znalazło się polskie urządzenie Sherlybox.

Sherlybox to opracowane przez firmę Sher.ly.Inc, wykonane z tworzywa sztucznego urządzenie o wysokości około 15 centymetrów. Służy przekazywaniu danych za pośrednictwem internetu, jednak nowością jest to, że dane, które chce się udostępnić innym użytkownikom, nie są przesyłane na zewnętrzny serwer. Wysyłane jest jedynie zaproszenie do współdzielenia plików z miejsca, gdzie się znajdują. Połączenie nawiązywane jest bezpośrednio pomiędzy komputerem osoby udostępniającej pliki a urządzeniami osób, którym zostały one udostępnione. Dzięki temu eliminowane jest ryzyko, że dane zostaną podejrzane przez osoby do tego nieuprawnione. Nawiązanie połączenia umożliwia aplikacja Sher.ly. Samo urządzenie Sherlybox sprawia zaś, że dane będą dostępne dla zaproszonych użytkowników nawet po wyłączeniu komputera je udostępniającego. 

O urządzeniu Sherlybox, głośno zrobiło się w czerwcu 2014 roku, gdy pojawiło się w Kickstarterze, czyli najbardziej znanym serwisie crowdfundingowym umożliwiającym finansowanie społecznościowe).

W zestawieniu Xberts.com Sherlybox znalazł się wśród takich innowacji, jak: inteligentne słuchawki  VINCI, inteligentna szczoteczka do zębów AVORI czy Particles – rozwiązanie umożliwiające skonstruowanie własnego drona.

Sher.ly bierze udział w CES Technology Convention w Las Vegas, która trwa w dniach 6-9 stycznia 2016 r.

Głos na Sherlybox jako najlepszą innowację 2016 można oddać tutaj: xberts.com

2016-01-07